backgroundLogo

12176 1 Початок нинішнього літа видався досить холодним, тим самим небесна канцелярія значно зменшила оптимізм аграріїв щодо майбутнього врожаю. Звичайно, що сама по собі холодна погода, яка склалася на всій території України в нинішньому червні ще не привід для розмови про те, що прибутки українських аграріїв в поточному сезоні значно «просядуть» (адже попереду нас чекає ще більша частина літа). Однак, такі природні катаклізми як град і шквали, що відбулися в ряді регіонів країни, завдали серйозної шкоди посівам багатьох фермерських господарств. Зазначимо, що для проведення посівної багато з аграріїв брали банківські кредити, розрахуватися з якими планували після збору врожаю. Говорити про понесені збитки, в даному випадку, як то кажуть, зайве. Проте, значно скоротити подібні ризики дозволяє агрострахування - інструмент, яким, на жаль, все ще нехтують вітчизняні аграрії, впевнений експерт в області агрострахування, гендиректор компанії «Агрориск» Володимир Юдін.
«Якщо подивитися на прогноз погоди в червні, то можна побачити, що синоптики прогнозують нам не тільки в цілому холодну погоду з температурою повітря нижче норми для цієї пори року, але і можливі заморозки на поверхні грунту та в повітрі в зв'язку з приходом антициклону, який приніс холодне повітря з північного заходу Європи. Що це означає для аграріїв? Перш за все в групу ризику потрапляють зернові культури, які в даний момент знаходяться в активній стадії дозрівання, а також садівництво, де для дозрівання фруктів необхідні високі температури», - каже Володимир Юдін.
 
За словами експерта, значно убезпечити себе від можливих примх погоди дозволяє агрострахування майбутнього врожаю. В такому випадку аграрію не потрібно покладатися лише тільки на милість природи. Договір про страхування дає впевненість фермеру в тому, що в разі настання форс-мажорних обставин він компенсує свої збитки, що дасть йому можливість не тільки розрахуватися з кредиторами, а й закласти кошти для проведення майбутньої посівної.
 
«Звичайно, побоювання багатьох аграріїв для нас, людей, які займаються питаннями агрострахування, зрозумілі. Багато в чому вони пов'язані з тим, що колись через дії нечесних страховиків люди залишилися один на один зі своїми проблемами. Безумовно, це кидає тінь на весь ринок агрострахування. У той же час, хочу зазначити, що компанія «Агрориск» підбирає для своїх клієнтів найкращі умови агрострахування від перевірених часом страхових компаній. Більш того, ми безпосередньо відповідаємо за умови договору перед клієнтом, гарантуючи відшкодування страхових виплат у разі настання форс-мажорних обставин», - зазначає Володимир Юдін.
 
Експерт також наголошує, що в європейських країнах агрострахування вже давно є обов'язковою нормою для фермерів, що закріплена на законодавчому рівні. «Досвід показує, що відшкодування можливих збитків страховими компаніями обходиться значно дешевше, ніж, наприклад, участь держави в даному процесі, яка в разі масштабних стихійних лих, так чи інакше, змушена надавати допомогу аграріям. Саме тому норму агрострахування в Європі зробили обов'язковою. Від цього виграють всі: і фермери, і держава», - підкреслює Володимир Юдін.
 
Джерело: AgroNews

 

Зворотній зв'язок

Підписатися на розсилку