backgroundLogo

3983 Тема круглого столу: «Аналіз ринку агрострахування в Україні: висновки та основні тенденції».
До участі в круглому столі в якості доповідачів запрошені:
Лія СОРОКА, Керівник програм з розвитку фінансування агросектору, Міжнародна фінансова корпорація (IFC, Група Світового банку);
Владислава РУТИЦЬКА, Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції;
Ігор ПАШКО, Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг;
Вікторія ЯКУБОВИЧ, Консультант з питань агрострахування, Проект IFC «Розвиток фінансування аграрного сектору в Європі та Центральній Азії».


До участі у панельній дискусії запрошені страхові компанії «PZU Україна», «АСКА» «AXA Страхування», «Інго Україна», «Універсальна», компанія «Сингента», банк «Креді Агріколь», Аграрний Фонд України та Аграрний союз України.
 
До участі у заході також запрошені страхові компанії та їх асоціації, брокери банки та постачальники ресурсів, об’єднання агровиробників.
 
На круглому столі було представлено результати дослідження ринку агрострахування в Україні за 2013 – 2015 роки, яке Проект IFC «Розвиток фінансування аграрного сектору в Європі та Центральній Азії» провів використовуючи дані, надані страховими компаніями для аналізу. Під час круглого столу відбулася відкрита панельна дискусія за участі страхових компаній та інших фінансових інституцій, які долучаються до «реального» страхування.
 
Агрострахування визнане в світі як ефективний інструмент управління ризиками в сільському господарстві. Україна є аграрної країною: сільськогосподарське виробництво складає близько 8% ВВП, на сільськогосподарські землі припадає понад 70% території України. В Україні діє близько 15 тисяч сільськогосподарських підприємств і 43 тисячі фермерських господарств. В Україні існує страховий сектор, який стабільно розвивається. Він представлений майже 470 страховими компаніями з валовим обсягом премій 18 млрд. грн. Разом з цим, агрострахування в Україні поки що не є розвиненим. Попри державну допомогу, яка полягає у здешевленні вартості страхових премій за рахунок коштів держбюджету.
 
Від Федарації на круглому столі був присутній делегат Тригубенка Сергія Миколайовича – Президента Федерації.
 

Зворотній зв'язок

Підписатися на розсилку