backgroundLogo

1ace99c8da1cf572715808d40eda6bb3b83c4ca3КИЇВ. 4 липня. УНН. Сьогодні, 4 липня, на саміті Східного партнерства ЄС було обговорено стан та перспективи агропромислового комплексу України. Про це в коментарі УНН повідомив народний депутат, Почесний президент Федерації роботодавців агропромислового комплексу та продовольства України Сергій Тригубенко, який представляв Україну на саміті.


За його словами, на АПК припадає наразі 40% валового суспільного продукту, майже чверть основних виробничих фондів і зайнятих працівників.
 
Незважаючи на те, що Україна посідає передові позиції серед найбільших світових виробників сільськогосподарської продукції та є лідером з експорту соняшникової олії, пшениці, кукурудзи, сої та курятини, країна все ще не використовує свій потенціал на повну силу, вважає політик.
 
Для того, аби підвищити рівень агропромислового комплексу, а відтак збільшити надходження у Державний бюджет, за словами С.Тригубенка, необхідно реалізувати низку інвестиційних заходів, які забезпечать швидкий економічний результат.
 
“До таких інвестиційних напрямів слід віднести діловий клімат та протидію корупції, земельну та інституційну реформи, продовольчу безпеку, оподаткування, агропродовольчі ланцюги доданої вартості, розвиток сільських територій, вихід на міжнародні ринки та просування експорту, захист довкілля та управління природними ресурсами, розвиток агарної науки, освіти, підтримку інновації, а також дорадчих послуг”, - зазначив він.
 
Крім того політик розповів про план заходів України у найближчій перспективі в аграрному секторі.
 
“Сьогодні в планах нашої країни збільшити кількість компаній- екпортерів готової продукції тваринного походження до ЄС, а також розширити ринки країн Азії та Африки”, - повідомив С.Тригубенко.
 
Він також прокоментував “болюче питання” щодо проведення земельної реформи в Україні.
 
“Що стосується болючого земельного питання, необхідно впроваджувати ринок земель сільськогосподарського призначення, розвивати систему кадастру та реєстрацію речових прав на нерухоме майно. Аграрна природа України – традиційно дуалістична. Великі агрохолдинги мають доступ до фінансових і технічних ресурсів, але не здатні забезпечити масову зайнятість на селі. Натомість можливості дрібних землевласників обмежені з огляду на брак ресурсів. Але саме вони складають соціальну структуру сільської місцевості. Відтак зростання продуктивності агрохолдингів не може бути головною метою з огляду на негативні соціальні наслідки для України”, - наголосив С.Тригубенко.
 
b5209c6c6504241e6597b78a9cf3cbc28048e81f
 
На його переконня, впершу чергу необхідно дотримати баланс інтересів та реалізувати механізми стимулювання розвитку життя на селі.
 
“До таких механізмів належать вільний обіг аграрних розписок по усій країні до 2017 року, складських свідоцтв, поширення системи аграрного страхування, систем гарантування кредитування малих і середніх підприємств. Виваженого ставлення вимагає також оподаткування виробництва з врахуванням галузевої специфіки і сезонного характеру виробництва. Окремі можливості для інвестицій є у вкладеннях в лізинг. Через недофінансування фермери не можуть придбати нову техніку та обладнання,  оскільки вартість кредитів може сягати до 30% річних, причому на період до одного року. У Європі ж фермер кредитується на п'ять-сім років під 3-5% річних”, - зазначив політик. Окрему увагу слід приділити зрошувальній інфраструктурі, вважає С.Тригубенко.
 
“Зрошувальна інфраструктура України у скрутному становищі - фізична зношеність насосних станцій, каналів і трубопровідних мереж досягає 82%. Тому великі надії покладаються на залучення інвестицій у відновлення систем зрошування на півдні України, що дозволить утричі підвищити урожайність. Це стратегічно важливо для національної продовольчої безпеки та реалізації програми збільшення виробництва у сфері агропромислового комплексу”, - наголосив він.
 
С.Тригубенко підкреслив, що для реалізації вищезазначених інвестиційних проектів необхідні значні капіталовкладення, які на сьогоднішній день Україна, на жаль, не має.
 
“Держава вимушена 90 млрд. грн. надавати для військового бюджету, а це більше 5% нашого ВВП. Міністерству аграрної політики та продовольства у 2015 році довелося скоротити значну кількість програм. При тому, що оптимальне фіаннсування аграрної галузі в України має бути вищим на 50-75%”, - резюмував С.Тригубенко.
 
Нагадаємо, “Східне Партнерство” – зовнішньополітична ініціатива ЄС, започаткована у 2009 році в рамках Європейської політики сусідства. “Східне партнерство” охоплює шість країн – Азербайджан, Білорусь, Вірменію, Грузію, Молдову та Україну. Метою Ініціативи є сприяння процесам реформ у країнах-партнерах, у тому числі шляхом укладення угод про асоціацію, включаючи створення ЗВТ, а також лібералізації візового режиму між ЄС та країнами-партнерами.
 

Зворотній зв'язок

Підписатися на розсилку