backgroundLogo

unnamed 19 липня 2016 року, Головою Ради Всеукраїнському об’єднанню організацій роботодавців “Федерація роботодавців агропромислового комплексу та продовольства України» - Вадимом Бодаєвим, проведено зустріч із представниками профільних галузевих ЗМІ. Владислава Рутицька, вже в статусі радника міністра, стала со-спікером бізнес-сніданку.


Ключові питання озвучені паном Бодаєвим: «Де взяти гроші для вироблення продукції та куди й як потім продукцію продавати». Саме такий меседж повязаний із низькою поблем, які вже є кричущими в агросекторі, а саме:
  • відміна пільг з ПДВ
  • розмір кредитної ставки сягає від 20% і вище, що потім накладається на собівартість продукції і робить її неконкурентоздатною за межами країни
  • відсутність дотацій
  • і як наслідок - ззгортання виробництв.
 
«Необхідно вживати дії для підсилення і збільшення експортної продукції. Ми ведемо переговори з двома новими країнами з метою виходу н аїхні ринки. Адже укранська продукція містить набагато менше антибіотиків та небезпечних речовин і є більш «здоровою». - зазначила пані Рутицька.
 
"Є необхідність введення програм, які забезпечать якість та безпеку продукції"- наголосила вона. В даний момент вже працюють над такою системою.
 
Також говорили про необхідність закцентувати увагу на експорті продукції з високою маржинальністю і необхідність сильного аграрного лобі в Україні. Українські АГРОекспортери мають бути на належному рівні представлені закордоном і тут не обійтись без професійних фахівців з необхідним досвідом та авторитетом.
 
Серед поставлених питань було піднято проблему прогнозованого падіння в галузі АПК, на що Голова Ради ФР АПК відповів, що відсутність грошей на розвиток підприємств призводить до вирізки худоби тощо, але кінцевий споживач навіть не відчує цих скоротшень, адже спорожнену нішу заповнить імпорт. «Немає економіки, немає зовнішніх вливань»- наголосив Вадим Бодаєв.
 
Необхідно стимулювати дрібний та середній бізнес до об’єднання та зільшення результативності.
 
Жваве обговорення було перервано через брак часу, але на запит журналістів, домовились про проведення подібного інформаційного заходу найближчим часом.
 
Джерело: Alina Bodaeva

 

Зворотній зв'язок

Підписатися на розсилку