backgroundLogo

apk

Агропромисловий комплекс України потребує системного і швидкому реформуванні , тільки радикальні зміни допоможуть сільському господарству подолати труднощі і реалізувати потенціал локомотива національної економіки , вважає виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Вадим Бодаев.

Про це він заявив під час круглого столу " Радикальне реформування АПК : можливості та проблеми". Захід ініціювали представники фонду спільно з Федерацією роботодавців агропромислового комплексу та продовольства України.

"Сьогодні ми фактично починаємо процес реформування і у нас є два місяці , щоб вийти з пропозиціями постанов та законодавчих актів , які повинні бути прийняті. Ми сподіваємося , що МінАПК прислухається до наших пропозицій і стане активним учасником їх розробки ", - підкреслив Бодаев.

Політична криза вже приніс негативні наслідки для української економіки в цілому і сільського господарства зокрема. При самих оптімістеческіх прогнозах падіння ВВП в 2014 році складе 3 % , зазначив голова Центру світової економіки і міжнародних відносин НАН України Олег Устенко. Відсутність фінансування аграрного сектора призведе до того , що 20% сільгоспземель залишаться незасіяними , соответсвенно скоротиться валовий урожай зернових культур.


"Якщо раніше ми прогнозували урожай зернових в 50-53 млн. тонн , то зараз експерти оцінюють збір в 48-51 млн. тонн" , - резюмував глава Українського клубу аграрного бізнесу Володимир Лапа.


Кардинальне реформування галузі допоможе стабілізувати ситуацію. " Однією з нових точок зростання може стати українське сільське господарство , особливо в питаннях збільшення притоку прямих іноземних інвестицій" , - акцентує Устенко.


Найбільш важливими вимогами представники АПК вважають відмову від псевдорегулірующіх функцій міністерства , прозоре формування аграрної політики , а також свободу аграрного підприємництва .

 

Довідка:

"Федерація роботодавців агропромислового комплексу та продовольства України " - всеукраїнське об'єднання організацій роботодавців у сфері АПК , засноване в 2011 році. Федерація займається побудовою ефективного діалогу між представниками аграрного бізнесу і влади , формує потреби аграрного сектора , бере участь у розробці стратегії і програми розвитку галузі. Зараз організація представлена ​​у 18 регіонах України .

Міжнародний Фонд Блейзера - це міжнародна неприбуткова громадська організація , займається дослідженнями економіки України . Створена в 2001 році Майклом Блейзером , президентом і головним виконавчим директором компанії SigmaBleyzer.

SigmaBleyzer - американська інвестиційна компанія, що здійснює великі інвестиції в різні галузі економіки України : зв'язок і телекомунікації , високі технології , агропром , машинобудування , торгівлю.

Зворотній зв'язок

Підписатися на розсилку