backgroundLogo

2 fullsize 5.industriesapk

Представники АПК розраховують , що зможуть залучити в сільськогосподарську галузь інвестиції в розмірі 2 млрд. дол за умови успішного реформування . Нову модель роботи аграрного сектора запропонувала Федерація роботодавців агропромислового комплексу та продовольства України спільно з Міжнародним фондом Блейзера в ході круглого столу " Радикальні реформи АПК : можливості та проблеми".


"Реформа за сприятливих умов дозволить нам досягти хороших результатів . Якщо ми здійснимо кроки , про які ми говорили , а саме: приймемо правильні закони , - це істотно поліпшить бізнес - середовище. Це означає , що ми зможемо залучити інвестиції " , - зазначила експерт по сільському господарству Міжнародного фонду Блейзера Тамара Кирик , - Якщо нам вдасться залучити 2 млрд. дол , ми можемо не тільки зберегти ВВП аграрного сектора , але навіть збільшити його " ​​.


При відсутності рішучих дій аграрний сектор зазнає серйозних збитків . Експерти вже прогнозують зниження валового врожаю зернових культур цього року з 50-53 до 48-51 млн. тонн. Серед інших ризиків: блокування фінансування галузі та проблеми при реєстрації права оренди сільгоспземель.


" Сільгоспвиробники фактично виживають в тих умовах , які існують зараз з втручанням в їх діяльність " , - заявив президент Федерації Сергій Тригубенко.


На думку експертів , дерегуляція сектора повинна стати головним завданням нової влади. Скорочення кількості перевірок та дозвільної документації дозволить сільськогосподарському бізнесу розвиватися більш динамічно .


"Наше завдання як громадськості допомогти їм ( владі ) , показати , чого ми хочемо , і разом з ними провести реформи , які дадуть не одноразовий ефект , а реальний поштовх розвитку аграрного бізнесу" , - додав Тригубенко.


Спрощені правила роботи в аграрному секторі дозволять забезпечити щорічний приріст ВВП країни від сільського господарства на 3,6 млрд. дол - це 20% , прогнозують експерти. Надалі українські аграрії зможуть замістити до 30 % імпортованих сільгосптоварів .

Довідка :

"Федерація роботодавців агропромислового комплексу та продовольства України " - всеукраїнське об'єднання організацій роботодавців у сфері АПК , засноване в 2011 році. Федерація займається побудовою ефективного діалогу між представниками аграрного бізнесу і влади , формує потреби аграрного сектора , бере участь у розробці стратегії і програми розвитку галузі. Зараз організація представлена ​​у 18 регіонах України .

Міжнародний Фонд Блейзера - це міжнародна неприбуткова громадська організація , займається дослідженнями економіки України . Створена в 2001 році Майклом Блейзером , президентом і головним виконавчим директором компанії SigmaBleyzer.

SigmaBleyzer - американська інвестиційна компанія, що здійснює великі інвестиції в різні галузі економіки України : зв'язок і телекомунікації , високі технології , агропром , машинобудування , торгівлю.

Зворотній зв'язок

Підписатися на розсилку