backgroundLogo

yacen

8 травня відбулась нарада прем’єр-міністра України Яценюка А.П. із аграрними асоціаціями. На нараді були присутні зокрема міністри аграрної політики, економіки, фінансів, юстиції, голови Державного агентства земельних ресурсів, Реєстраційної служби, Аграрного фонду. Від асоціацій УАК, УКАБ, Аграрний союз, Федерація роботодавців АПК, АФЗУ, Союз птахівників, Укроліяпром, Тваринпром та інші.

Під час засідання аграрії висунули наступні пропозиції:

- Вирішити питання із реєстрацією прав оренди, а також менеджментом державних земель, зокрема в частині укладання договорів оренди щодо земель державної власності.

- Сформувати передумови для подальшої дерегуляції, зокрема щодо законопроектів по скасуванню техогляду сільгосптехніки, необхідності розробки проектів землеустрою, скасування низки підзаконних актів відповідно до прийнятого Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру” № 1193-VII від 9 квітня 2014 року.

- Створити передумови для розвитку фінансування сектору, починаючи від рефінансування комерційних банків під аграрні кредити і закінчуючи запровадженням нових фінансових інструментів, таких як аграрні розписки.

- Забезпечити ефективній механізм комунікації для зменшення масштабів корупції в галузі.

- Розвиток експортних ринків збуту для продукції АПК в умовах обмеженої платоспроможності внутрішнього ринку.

- Забезпечити прогнозовану на середньострокову перспективу систему оподаткування в галузі.

За результатами обговорення буде прискорено процес отримання дозвільних документів на експорт аграрної продукції до низки цільових країн. Держветфітослужба має визначити, що необхідно зробити в плані надання дозволу. За наслідками аналізу і прийнятих рішень будуть направлені урядові делегації із залученням бізнесу. Буде ініціюватись перегляд умов вільної торгівлі із ЄС, зокрема в частині скасування квот на імпорт в ЄС продукції птахівництва.

Процес може початись лише після повноцінного підписання угоди новообраним Президентом. За наявною інформацією, тимчасовий режим в імпорту в ЄС ще не є дією угоди про вільну торгівлі, тобто квоти на імпорт в ЄС можна буде використати в тимчасовому режимі, а потім ще раз після повноцінного набуття чинності угодою. Буде визначено низку пріоритетних законопроектів для галузі із метою подальшого супроводу у ВР. Констатовано обмежену можливість по мобілізації депутатського корпусу, тому буде визначено 2-3 законопроекти на основі пропозицій асоціацій, але із урахуванням позиції МАП.

Прем’єр міністр висловив готовність приймати кадрові рішення, якщо буде інформація по корупції в АПК, а також розглянути можливість своєї участі в роботі другого етапу Всеукраїнського аграрного форуму. Стосовно питань фінансового аспекту: рефінансування комерційних банків під кредитування здійснене в обсязі 2 млрд грн.. Робота буде продовжена. Буде розглянуто можливість координації дій України на світовому зерновому ринку із США, ЄС та Канадою.

До кінця травня будуть випущені державні облігації для фінансування форвардних закупівель зерна Аграрним фондом. Представники асоціацій будуть включені до робочих груп із метою опрацювання змін до податкового законодавства. Позиція прем’єра – у випадку ревізії пільг мають бути знайдені компенсатори для галузі без участі чиновників в розподілі. Податкові пропозиції будуть опрацьовуватись до вересня. Питання експортного ПДВ буде розглядатись в загальному контексті.

Враховуючи терміни набуття чинності можливими податковими змінами, в 2015 році в будь-якому разі залишиться чинна система оподаткування. Кабмін навіть до завершення адміністративної реформи готовий підтримати передачу повноважень по передачі управління державними земельними ресурсами на місця. Було озвучено доцільність розглянути можливість погодження кандидатур на призначення в ЦОВи громадськими радами при міністерствах.

Зворотній зв'язок

Підписатися на розсилку