backgroundLogo

trygubenkoНаслідком багаторічної неефективної практики державного фінансового управління став гострий дефіцит фінансового ресурсу в нашій країні. Ситуація, що склалася, вимагає вжити невідкладних заходів, спрямованих на залучення додаткового внутрішнього і зовнішнього фінансування економіки. 

Одним з нефіскальних інструментів фінансової «реанімації» країни може стати Земельний банк, вважає Президент Федерації роботодавців АПК, народний депутат України Сергій Тригубенко. 

«В основу держбюджету на 2015 рік уряд, як і в попередні роки, поклав скорочення державних витрат. Отже, знову заради фінансування економіки Кабмін пропонує людям «затягування пасків», – зауважив парламентар.

Водночас, за його словами, в України є унікальний незадіяний ресурс, розумне використання якого дозволить швидко та результативно залучити інвестиції у реформування країни, при цьому уникнувши фіскального виснаження бізнесу і  суспільства, – це земля. 

«Оскільки звичні способи залучення бюджетних ресурсів, таких як позики від міжнародних фінансових інституцій та випуск ОВДП вже вичерпали себе, нам варто повернутись до ідеї створення державного Земельного банку для залучення фінансів у реальний сектор економіки. Тим більше, що це не потребує жодного внесення змін до чинного механізму користування землею», – підкреслив народний депутат. 

«В Україні приблизно 41 млн. с/г угідь. З них близько 32 млн. га орної землі, що становить 12% від загального обсягу орної землі в Європі. Приблизно 16 млн. га української орної землі є в державній власності. На цих землях можливо не тільки вирощувати сільгосппродукцію – їх можна використати як потужний ресурс економічного зростання країни», – переконаний Сергій Тригубенко.

«Земельний банк з розгалуженою мережею регіональних відділень міг би випустити фінансові інструменти з невисокою прибутковістю – наприклад, забезпечені землею облігації з терміном погашення 5-10 років», – пояснив парламентар. 

Крім того, за його словами, можна було б передати державний земельний ресурс в ефективне управління на конкурсних умовах і отримати ще одне стабільне джерело фінансових надходжень до бюджету. 

Прес-служба Сергія Тригубенка

Зворотній зв'язок

Підписатися на розсилку