backgroundLogo

DSC 544026 травня 2015 року пройшла пресс-конференція присвячена вже наболілим питанням продажу сільськогосподарських земель.


Експерти, що були зібрані, в тому числі і Голова Ради Всеукраїнського об'єднання організацій роботодавців "Федерація роботодавців агропромислового комплексу та продовольства України" - Вадим Бодаєв, виступили за ініціацію початку продажу земель вже у 2016 році.
Відкривати ринок земель сільгосппризначення потрібно шляхом запуску прозорих аукціонів з продажу належних державі земель з 1 січня 2016 р сказав на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" президент Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Алекс Ліссітса.

"Давайте запускати ринок земель сільгосппризначення держвласності з 1 січня 2016 року шляхом продажу на аукціонах, які повинні бути чітко прописані та за участю сільських громад і написати другим пунктом, коли буде другий етап реформи, тобто коли фактичний почнеться продаж земель сільгосппризначення приватної власності", - зазначив він.

Як повідомлялося, створення ринку сільгоспземель в Україні неодноразово відкладалося. В даний час діє мораторій на їх продаж до 1 січня 2016 року.

Президент України Петро Порошенко на засіданні Національної ради реформ 30 березня закликав винести на загальне обговорення питання про продаж земель сільськогосподарського призначення.

Міністр аграрної політики і продовольства Олексій Павленко вважає, що перш ніж відкривати в Україні ринок земель сільськогосподарського призначення, потрібно провести їх повну інвентаризацію, яка може обійтися держбюджету в суму до 2 млрд грн.

Зворотній зв'язок

Підписатися на розсилку