backgroundLogo

IMG 351216 червня 2015 року у м. Києві відбулося чергове засідання української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (далі - УС ПГС) під головуванням Олександра Сушка, співголови Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (далі - ПГС).

Засідання відбулось у приміщенні Міжнародного фонду «Відродження», вул. Артема, 46.
ПГС, разом з Радою асоціації, Комітетом асоціації та Парламентським комітетом асоціації, є офіційним органом асоціації між Україною та ЄС, створення якого передбачено ст. 469-470 Угоди. ПГС забезпечує громадський діалог з питань асоціації, надає рекомендації іншим органам асоціації, здійснює незалежну оцінку стану виконання Угоди про асоціацію.

У засіданні взяли участь члени ПГС з української сторони: Олександр Сушко, Ростислав Дзундза, Родіон Колишко, Андрій Крупник, Олексій Мірошниченко, Зоряна Міщук, Григорій Осовий, Олена Павленко, Галина Проців, В'ячеслав Рой, Ольга Тарасенко, Тетяна Тимошенко, Віктор Таран, а також спостерігачі та інші запрошені учасники, зокрема, Дмитро Шульга, Василь Андрєєв, Василь Шилов, Ольга Квашук, Павло Цируль, Олександр Голубов та Геннадій Болдир.
Під час засідання були розглянуті наступні питання:

  • На виконання рішень установчого засідання ПГС, що відбулось 16 квітня, визначено співдоповідачів з українського боку для підготовки доповідей за тематиками «Енергетика» та «Верховенство права та подолання корупції». Співдоповідачами призначені: з тематики «Енергетика» Олена Павленко, президент ГО «Діксі Груп» та координатор Робочої групи №12 «Енергетика та транспорт»; з тематики «Верховенство права та подолання корупції» - Олексій Хмара, виконавчий директор Transparency International Україна та координатор Робочої групи №4 «Боротьба з корупцією та шахрайством, державні фінанси, державні закупівлі, політика у сфері конкуренції (включно з державною допомогою)». Партнером Олексія Хмари з підготовки доповіді виступить Андрій Крупник, голова асоціації МГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» та координатор Робочої групи №2 «Демократичні реформи, верховенство права». Після визначення співдоповідачів зі сторони європейських партнерів буде розпочата спільна активна робота над доповідями, які мають бути презентовані у листопаді 2015 р, перед тим пройшовши громадське обговорення;
  • Узгоджено підготовку комплексного документу УС ПГС, що міститиме громадську оцінку виконання Угоди про асоціацію. Він стане підсумковим продуктом діяльності першого складу УС ПГС у 2015 році. Його підготовка буде відкритою, попередня версія виноситиметься на громадське обговорення у вересні, остаточна редакція буде оприлюднена у листопаді;
  • Обговорено механізми комунікації та співпраці з іншими органами асоціації, а саме Радою асоціації, Комітетом асоціації та Парламентським комітетом асоціації. Ухвалено рішення щодо започаткування регулярної взаємодії з даними органами у відповідності до Угоди про асоціацію;
  • Розглянуто перспективи подальшого розвитку та стратегічні кроки для інтенсифікації діяльності УС ПГС. Прийнято рішення щодо розробки процедурних рішень з тих питань, які не охоплені Регламентом ПГС, ухваленим 15 квітня, зокрема, щодо ротації членства в ПГС та формування її подальшого складу. Створено відповідну робочу групу за координації Зоряни Міщук, яка вже розпочала свою роботу;
  • Попередньо схвалено та відправлено на доопрацювання представлений Зоряною Міщук перший проект стратегічного документу УС ПГС, який містить бачення цілей, завдань та механізмів роботи ПГС.

«Приємно відзначати, що засідання УС ПГС пройшло дуже плідно та нам вдалося дійти згоди щодо низки ключових питань. Попереду дуже багато роботи, зокрема, щодо інтенсифікації комунікації всередині Платформи. Особливу увагу ми плануємо приділити взаємодії УС ПГС із владними структурами: парламентом, Президентом та Кабінетом Міністрів. Так само прагнемо посилювати співпрацю з іншими органами асоціації, зокрема з Радою асоціації, Комітетом асоціації та Парламентським комітетом асоціації. Крім того, важливим питанням нашої першої каденції залишається забезпечення прозорості, демократичності та чесності механізму ротації членів УС ПГС. Створена Робоча група, яка має прописати Регламент УС ПГС та розробити алгоритм, який дозволить у прозорий спосіб залучати до діяльності ПГС найбільш дієві, компетентні та віддані європейській справі громадські сили», - зазначив Олександр Сушко, співголова ПГС.

Зазначимо, що мандат першого скликання ПГС Україна-ЄС діє до листопада 2015 року. Другий склад ПГС, що обиратиметься у відповідності до Регламенту ПГС, затвердженому на установчому засіданні ПГС 16 квітня, матиме повноваження терміном на 2,5 роки. Співголовою ПГС з боку ЄС є представник польської профспілки «Солідарність» Анджей Адамчик.

Платформа громадянського суспільства (ПГС) Україна-ЄС - орган громадянського суспільства, створення якого передбачено ст. 469-470 Угоди про асоціацію. Згідно з положеннями Угоди ПГС є двостороннім органом, що складається з представників громадянського суспільства України з однієї сторони і членів Європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК) - з іншої.

ПГС є одним із чотирьох органів Асоціації поряд із Радою асоціації, Комітетом асоціації та Парламентським комітетом асоціації. І якщо перші представляють уряд та парламент, то ПГС створена з метою забезпечення належної ролі громадськості у процесі виконання Угоди про асоціацію.

Процес утворення української частини ПГС (далі – УЧ ПГС) був розпочатий у травні 2014 р., коли внаслідок публічного обговорення було створено Оргкомітет. 7 листопада 2014 року, відбулися Установчі збори УЧ ПГС, де понад 165 громадських організацій з усієї України обрали 15 учасників УЧ ПГС з річним терміном дії мандату. Вони, в той же час, є координаторами 15 робочих груп, що створені відповідно до тематичних розділів Угоди про асоціацію.

Пізніше, для забезпечення ширшого представництва соціальних партнерів за пропозицією ЄЕСК в складі УС ПГС була створена Рада соціальних партнерів, що складається з 5 представників профспілок і 5 представників організацій роботодавців. Також до складу УС ПГС ввійшов Координатор Національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства (за посадою). Отже, на перший період своєї каденції (до листопада 2015 року) УС ПГС складається з 26 членів. Сторона ЄС в даний момент складається з 9 членів. Починаючи з листопада 2015 року, згідно Регламенту ПГС, буде забезпечене паритетне членство в Платформі – по 15 осіб з кожного боку.

Зворотній зв'язок

Підписатися на розсилку