backgroundLogo

1Сьогодні, 10 вересня 2015 року, було проведено круглий стіл на тему «Фінансові інструменти та перспективи банківського кредитування АПК в сучасних умовах». Захід ініційовано Українською аграрною конфедерацією спільно з Всеукраїнським об'єднанням організацій роботодавців "Федерація роботодавців агропромислового комплексу та продовольства України" та за сприяння компанії AgroGeneration.

Участь у засіданні взяли представники українських банківських установ, міжнародних фінансових організацій, міністерств і відомств, страхових компаній та аграрного бізнесу.

Представники агробізнесу констатують, що останнім часом галузь опинилася у надзвичайно важких фінансово-економічних умовах та постала перед низкою викликів. Одним із них є недолугі, у порівнянні з розвиненими країнами світу, умови кредитування.

Окрім здорожчання банківських кредитів, більш жорсткими стали умови до кредитоспроможності позичальників, до застави, а також зменшилися пропозиції щодо кредитних продуктів через проблеми з ліквідністю в банківській системі України. А це, у свою чергу, особливо відобразилося на погуршенні кредитного забезпечення підприємницьких структур аграрного бізнесу. Зараз банки надають перевагу тим, хто має достатньо заставного майна, обробляє значні площі сільгоспугідь та має виходи на внутрішні та зовнішні ринки.

Сільськогосподарським підприємствам сьогодні практично неможливо накопичити власні обигові кошти для динамічного розвитку стратегічно важливої для країни галузі - сільського господарства. Причиною цього є знецінення національної валюти, висока вартість кредитних ресурсів та інші проблеми, що лягають на плечі учасників галузі.

Під час заходу експерти українських банківських установ виказали переконання, що на сьогодні вдосконалення механізмів банківського кредитування є вкрай важливим процесом.

Зворотній зв'язок

Підписатися на розсилку