backgroundLogo

10410535 737064199742632 2412859286921860878 n 20-21 листопада 2015 року в Києві пройшов щорічний Міжнародний Форум громадянського суспільства Східного партнерства, який зібрав понад 200 провідних представників різних галузей. Агропромисловий комплекс був представлений Всеукраїнським об’єднанням організацій роботодавців “Федерація роботодавців агропромислового комплексу та продовольства України” на чолі з Президентом федерації - Сергієм Тригубенко та Головою Ради - Вадимом Бодаєвим, які мали можливість висловити основну проблематику галузі та поспілкуватись з міжнародними колегами.
Довідкова інформація:
Східне партнерство – зовнішньополітична ініціатива Європейського Союзу, яка поширюється на шість східноєвропейських сусідів Євросоюзу – Азербайджан, Білорусь, Вірменію, Грузію, Молдову та Україну.
Ініціативу формально започатковано на Празькому установчому саміті Східного партнерства 7 травня 2009 р.
Східне партнерство передбачає можливість оновлення договірно-правової бази відносин ЄС зі східними сусідами шляхом заміни чинних угод про партнерство та співробітництво на угоди про асоціацію, створення поглиблених та всеохоплюючих зон вільної торгівлі (ЗВТ), лібералізацію візового режиму між ЄС та державами-партнерами тощо. Поява Східного партнерства привела до розмежування зовнішньополітичних підходів ЄС до відносин з південними та східними сусідами ЄС, які до цього перебували в однакових умовах Європейської політики сусідства. З точки зору України це був крок у правильному напрямку, оскільки східні сусіди є європейськими державами і можуть претендувати на членство в ЄС за умови досягнення відповідних критеріїв.
Стратегічним інтересом України щодо Східного партнерства є надання зацікавленим країнам-партнерам перспективи членства в ЄС і, як наслідок, перетворення ініціативи на об’єднуючу ланку з політикою розширення ЄС.
Реалізація Східного партнерства базується на принципах диференціації, спільної власності та спільної відповідальності, а також підході “більше за більше” (чим більший прогрес країн-партнерів у здійсненні реформ, тим більшу підтримку вони отримують з боку ЄС).
Окрім двосторонніх відносин ЄС з країнами-партнерами та низки двосторонніх програм, Східне партнерство також передбачає багатосторонній вимір взаємодії.

 

Зворотній зв'язок

Підписатися на розсилку