backgroundLogo

jpg 394.640- В Украині можут заборонити ГМО на 6 років

В Раді зареєстровано законопроект №4968 від 13.07.2016, яким запропоновано внести зміни до Закону України «Про державну систему безпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів».
 
Пропонується доповнити Закон статтею 23, якою до 1 січня 2023 року забороняється промислове виробництво, переробка та введення в обіг, вирощування сільськогосподарських рослин із застосуванням ГМО та ввезення на митну територію ГМО. Ініціатор законопроекту - депутат Микола Люшняк.
 
Набрання чинності мораторію відтерміновується на 1 рік, оскільки цей час відводиться на експорт генетично модифікованих сільськогосподарських рослин та ГМО. Також проектом Закону встановлюється адміністративна відповідальність за порушення встановлених вимог, що карається штрафом від 40 до 90 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та анулюванням ліцензії на здійснення господарської діяльності строком на 5 років.
 
Крім того, за порушення вимог щодо експорту продукції із застосуванням ГМО передбачено штраф від 50 до 100 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. «Основною вимогою законопроекту є зобов’язати акредитовані лабораторії провести експертизи щодо економічної доцільності, екологічної, біологічної, генетичної безпеки та користі для здоров’я людини ГМО до 2023 року. Якщо висновки наукових експертиз обґрунтовано підтвердять безпечність впливу ГМО, спростують негативний вплив ГМО на живі організми та навколишнє природне середовище, дія мораторію буде зупинена», — йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.
 
За матеріалами Agravery
 
Джерело: AgroNews

 

Зворотній зв'язок

Підписатися на розсилку