backgroundLogo

jpg 429.640 Введення надзвичайного стану на три місяці в Туреччині стурбувало українських зернотрейдерів, але пролблему можна вирішити.
Введення надзвичайного стану на три місяці в Туреччині стурбувало українських зернотрейдерів. Ця країна контролює Босфорську протоку, через який країни Причорномор'я (Україна, РФ, Казахстан) постачають зерно міжнародним покупцям. Поки турецькі партнери наших компаній зайняли вичікувальну позицію і знизили активність.
 
"Частково просідання ціни на ячмінь і горох в Україні пов'язане саме з тимчасовим припиненням турками активних операцій. Але це відкладений попит, який з часом відновиться. Горох використовується як сировина для харчової промисловості, а ячмінь йде через Туреччину транзитом по шляху до країн Африки", - повідомив комерційний директор групи компаній "УкрАгроКом" і "Гермес-Трейдинг" Павло Фесюк.
 
За його словами, головне питання для трейдерів - логістичне: працюватимуть турецькі порти чи ні? Для українських експортерів порти Туреччини є воротами до країн Північної Африки. Частина товарів перероблялася в Туреччині, наприклад, соняшникова олія рафінована і бутильована, а потім реекспортувалася до сусідніх країн. Те саме стосується і зернових, які частково перероблялися у крупу та борошно, після чого відправлялися в Сирію, Іран, Ірак і т.п.
 
"Тому ми очікуємо, що на перших порах ділова активність істотно знизиться. Турецький бізнес шукатиме альтернативу, ділові зв'язки у них хороші. На це може піти місяць або два. Можливо, будуть більше задіяні українські порти для відправки товару. Обсяги торгівлі, звичайно, можуть впасти, але з точки зору логістичних можливостей для України це непогано, ми очікуємо інтенсифікації перевезень", - говорит Фесюк. Він вважає, що, можливо, в Україну навіть прийдуть нові інвестиції.
 
"Я знаю кілька проектів, в тій же Одесі, коли турецькі компанії інвестують в зернові бази і комплекси, тобто, майданчики з перевалки (стафіровка) вантажу", - зазначив експерт. Вкладаються кошти і в виробництво комбікорму. Це приклад того, як турецький бізнес намагається диверсифікувати поставки. Тобто відбудеться перерозподіл шляхів доставки товару кінцевому споживачу, резюмував Фесюк.
 
За матеріалами UBR
 
Джерело: AgroNews

 

Зворотній зв'язок

Підписатися на розсилку