backgroundLogo

Селяни Законопроект про обіг земель сільгосппризначення подадуть до парламенту у вересні-жовтні. Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства України Тарас Кутовий, передає ТСН.
За його словами, заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення, який діє до кінця 2016 р продовжать і в 2017 р В той же час планують створити ринок довгострокової оренди
 
«Я планую, що законопроект про обіг земель сільгосппризначення буде у Верховній Раді в робочому стані у вересні - на початку жовтня. І до кінця року в другому читанні закон повинен бути проголосований », - зазначив міністр.
 
Раніше він планував, що цей законопроект повинні оприлюднити на сайті Мінагропроду в першій декаді липня. Однак цього не сталося. Попередній уряд взагалі обіцяло оприлюднити документ до 1 березня. Тарас Кутовий пропонує ввести в Україні ринок довгострокової оренди земель сільгосппризначення, а також можливість перепродажу цієї оренди.
 
«Свого часу держава безкоштовно роздавала людям колосальний актив на мільярди доларів, який повинен був стати робочим капіталом і запустити інвестиції в галузь. Але через мораторій на продаж землі, через неможливість здійснення певних дій цей актив не працює. На мою думку, прямий продаж в існуючих умовах при нинішньому складі Верховної Ради, в нинішньому суспільстві сприйнятий не буде. Яке сьогодні головне побоювання? Що скуплять землю за безцінь, користуючись важким становищем людей, які живуть в селах. Тому ми пропонуємо продавати не землю, а право на довгострокову оренду. Наприклад, на 49 років », - розповів Тарас Кутовий. Він вважає, що при таких умовах людина зберігає землю і отримує суттєву суму. Пай нікуди не дінеться, але для агропідприємства з'являється довгострокова стабільність. А зараз, коли договори з фізособами укладаються на 7 років, то компаніям важко планувати свої виробничі цикли, наприклад будівництво.
 
Також планується ввести можливість застави права довгострокової оренди землі.
 
«У цьому випадку виграють і аграрії, і банки. Перші отримають доступ до більш дешевих кредитів, так як другі отримають якісне забезпечення позик. Тоді, якщо фермер, який взяв у банку гроші під заставу прав оренди на землю, не може виконувати зобов'язання за кредитом, банк знаходить в системі ефективного власника і каже - у мене в оренді 2 тис. Га, приходь і працюй. І повертає свої гроші таким чином. Коли з'явиться можливість продажу і застави прав оренди, запуститься механізм ціноутворення на землю, почне формуватися ціновий діапазон. І з цього діапазону ми будемо розуміти, зростає у нас галузь чи ні. Якщо за базовим активом ціна буде рости, значить, галузь зростає, там є рентабельність », - додав Тарас Кутовий.
 

Зворотній зв'язок

Підписатися на розсилку