backgroundLogo

2 281.640 Підпорядкування Держгеокадастру Міністерству аграрної політики – крок у правильному напрямку за умови поглиблення децентралізації.
Підпорядкування Держгеокадастру Міністерству аграрної політики – це крок у правильному напрямку, вважають експерти агроринку. Щоправда, додають вони, дане підпорядкування відомства буде ефективним лише за умови поглиблення децентралізації та передачі повноважень по розпорядженню земельними ділянками на місця.
 
Наразі у Раді до другого читання готується законопроект, який вирішіть долю земельного питання в Україні, пояснює експерт з аграрного та земельного права ГО Agro.ReformsUA Дмитро Сімашко. Проект стосується питання розпорядження сільрадами сільгоспземлями за межами населених пунктів. «Є велика ймовірність його прийняття, – пояснює Дмитро Сімашко, – Тоді до Держгеокадастру перейдуть контрольні повноваження у сфері земельних відносин та обов’язок ведення кадастру».
 
Звичайно, таке рішення можна розглядати як рішучий крок вперед на шляху реформування земельних відносин, зазначає проектний менеджер аграрної реформи Національної ради реформ Олег Проценко. «Дуже важливо, щоб цей крок був використаний для стабілізації земельних відносин, завершення децентралізації в частині передачі повноважень місцевим радам та відкриття ринку із законодавчим підґрунтям, – додає він, – Експертне середовище покладає надії на новопризначеного Максима Мартинюка, та сподівається, що його прихід знаменує початок більш рішучих кроків у вирішені земельного питання».
 
Джерело: AgroNews

 

Зворотній зв'язок

Підписатися на розсилку