backgroundLogo

- чашке.640 За рахунок більшого врожаю очікується більш дешева гречана крупа у 2016/17 маркетинговому році.

За результатами моніторингу продовольчих ринків у 2016/17 маркетинговому році очікується збільшення пропозиції гречки на внутрішньому ринку, що може спричинити зниження її ціни, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.
 
«Валовий збір гречки очікується на рівні 174,2 тисяч тонн, що на 36% більше, ніж торік. А за попередніми оцінками у 2016/17 маркетинговому році на ринку може бути спожито близько 150-160 тисяч тонн зерна гречки», — йдеться в повідомленні.
 
Крім того, активізовано роботу ПАТ «Аграрний фонд» з метою формування запасів гречки урожаю 2016 року. Наразі у ПАТ «Аграрний фонд» в наявності є 283 тонни гречки. За форвардними угодами товариством вже законтрактовано 3,6 тисяч тонн зерна гречки урожаю 2016 року. Загалом ПАТ «Аграрний фонд» планує законтрактувати 10 тисяч тонн гречки нового врожаю.
 
Разом з тим, Антимонопольний комітет України продовжує розслідування на ринку гречаної крупи. Наразі, повна інформація від учасників ринку відсутня, а фактичні ціни реалізації фасованої гречки в окремих випадках у травні-червні 2016 року сягали 50 грн/кг.
 
Комітет вважає за доцільне відстежити весь ланцюг постачання товару на полиці торгівельних мереж.
 
Вже визначено 25 найбільших постачальників гречки до загальноукраїнських торгівельних мереж, які опитуються стосовно обґрунтованості підвищення цін на кінцеву продукцію.
 
Отримана інформація дасть можливість визначити розміри торгівельних надбавок вторинних виробників (оптової ланки виробників, що здійснюють фасування товару) і зробити висновки стосовно впливу таких учасників ринку на кінцеву ціну товару для споживача.
 
Джерело: AgroNews

 

Зворотній зв'язок

Підписатися на розсилку